Galeria STARA SZWALNIA Rzeszów

STARA SZWALNIA

… to obiekt, który funkcjonuje w architekturze Rzeszowa od wczesnych lat 90-tych. Wówczas powstała pierwsza galeria handlowa o nazwie ROTUNDA – jej sercem była przeszklona rotunda i na owe czasy była to jedna z najnowocześniejszych galerii handlowych w mieście. Jednak z biegiem czasu powstały następne, lepiej usytuowane, większe itp.

W 2019 roku obiekt został zakupiony przez 2 inwestorów – i rozpoczęła się jego rewitalizacja. Zmieniono nazwę, opracowano nowy projekt i prace ruszyły. 

Naszym zadaniem jako HAMMERLAND-u było stworzenie elementów zewnętrznej elewacji w postaci paneli ażurowych i ażuru na rotundzie. Ponadto wykonaliśmy szereg elementów wewnętrznych jak lampy wg projektu Architekt Diany Sarny, obudowy do maszyn w formie trybunek, siedziska w kształcie szpulek nici, szafy na zabytkowe maszyny oraz instalację inspirowaną pop-artową grafiką Andyego Warhola składającą się z 20 maszyn polakierowanych na żywe kolory prezentowanych na półkach, całość podświetlana led-ami. Ponadto wykonaliśmy renowację kilku dużych maszyn kaletniczych marki Singer.

Zapraszamy do oglądania.