fbpx

Nasza firma to grupa niesamowitych ludzi,
którzy starają się tworzyć wspaniałe produkty.

Wszystko zaczęło się w 2014 roku. Wpadłem na pomysł, by stworzyć miejsce, w którym każdy chętny będzie mógł popracować nad własnymi projektami. Coś w rodzaju otwartej pracowni, dobrze wyposażonej w różnego rodzaju narzędzia, które umożliwią wykonanie czy to mebli czy prototypów urządzeń. Pierwotny kształt tego przedsięwzięcia konsultowałem z licznymi znajomymi, którzy utwierdzili mnie w przekonaniu, że to świetny pomysł.

Kwiecień 2014

Uruchomienie FABLABU
HAMMERLAND WORKSHOP

Pierwsza lokalizacja – Rzeszów, ul. Połonińska 

Kwiecień 2014

3 kwartał 2015

ZMIANA LOKALU

Słuchając opinii naszych Klientów przenieśliśmy się do ścisłego centrum Rzeszowa – Piłsudskiego 8-10.

3 kwartał 2015

2016

Warsztaty, warsztaty, warsztaty

Budujemy m.in kajak S-O-F z Aleksandrem Dobą, organizujemy pokazy chemiczno-fizyczne podczas Nocy Muzeów. Coraz więcej realizacji z gatunku “dziwnych”. Wakacje to współpraca z RDK i warsztaty na półkoloniach.

2016

2017

Zmiana koncepcji, rezygnacja z FabLabu

Współpraca ze szkołami idzie co najmniej słabo, myślimy nad zmianą koncepcji biznesowej. Pojawia się coraz więcej zleceń na nietypowe realizacje dla firm.

Zbyt małe zainteresowanie FabLab-em wymusiło konieczność rezygnacji z utrzymywania lokalu w Rzeszowie. Ale jest druga strona medalu. Realizujemy coraz więcej zleceń dla kilku hoteli.

2017

Marzec-Kwiecień 2017

Same schody

Bynajmniej nie chodzi o jakieś problemy … To nasza pierwsza tak odpowiedzialna realizacja – stalowe schody spiralne w 4**** apartamencie hotelu BACÓWKA Radawa & SPA. Timing zapięty do ostatnich minut przed przyjazdem pierwszego klienta. Stres, stres, stres … 

Marzec-Kwiecień 2017

2 połowa 2017

Launch marki HAMMERLAND Design

Schody wyszły bajecznie, Klient zadowolony, jego Klienci jeszcze bardziej – nic tylko się cieszyć. Postanowiliśmy nieco odświeżyć nasz wizerunek i stworzyliśmy markę HAMMERLAND Design.

Zabawa ze stalą przy budowie schodów wiele nas nauczyła. Ich design zainspirował nas do stworzenia linii produktów inspirowanych “plątaniną gałęzi w ptasim gnieździe”. Z produkcji schodzą pierwsze lampy, zestaw mebli i ławki multimedialne.

2 połowa 2017

2018 - Nowe Otwarcie

Nowy rok nowe pomysły

Mimo słabej psychicznie końcówki roku – zleceń nam nie brakowało. Dynamiczna rozbudowa hotelu naszych przyjaciół spowodowała natłok zleceń. Od stycznia do marca nie schodziliśmy z budowy … drogę Strażów – Radawa pokonujemy już z zamkniętymi oczami 😉

2018 - Nowe Otwarcie

Marzec 2018

Pierwsze targi Green Days

Skaczemy na głęboką wodę. Postanowiliśmy się wystawić na targach Green Days 2018.

Podczas targów zdobyliśmy statuetkę Kreator Garden Trendów 2018.

Marzec 2018

2018

Zabójcze tempo

Ilość zleceń posypała się lawinowo. Produkcja lamp, mebli itp. Zespół się rozrasta. Pojawiają się kolejne produkty w ofercie. 

2018

2018 - wrzesień

Launch SUNSAILER-a Mini

Dzięki uzyskanej dotacji mogliśmy spełnić nasze marzenia – rozpocząć budowę łodzi. Prace przygotowawcze trwały od jakiegoś czasu ale w końcu udało podpisać się umowę i mogliśmy zakupić niezbędny sprzęt. Pierwszy prototyp powstał jeszcze ręcznie.

2018 - wrzesień

Październik 2018

Warszawski Salon Jachtowy i debiut SUNSAILER-a

Podczas WSJ pokazaliśmy nasz całkowicie nowy produkt jakim jest katamaran solarny przeznaczony do rekreacyjnego poruszania się po wodzie. W 100% ekologiczny i samowystarczalny. Spotkał się z bardzo dobrym przyjęciem ze strony odwiedzających.

Październik 2018

Grudzień 2018

Ciemna noc i Ławki Niepodległości

Tak. To te słynne Ławki Niepodległości. Udało nam się wygrać w blisko 30 postępowaniach przetargowych. Cały grudzień poświęciliśmy praktycznie tylko i wyłącznie temu przedsięwzięciu. Nasz zespół wypracował 300% normy i przejechał blisko 20 tys. km by postawić wszystko na czas. 

To była prawdziwa lekcja pokory.

Praca po 20 h/dobę, 150 telefonów dziennie, koordynacja prac elektryków, koparek, brukarzy by wszystko ogarnąć na czas. 

Grudzień 2018

1-2 kwartał 2019

Prace nad nowym kadłubem Sunsailera

Pierwsze testy i certyfikację Sunsailera wykonaliśmy jeszcze we wrześniu 2018r. Jednak postanowiliśmy nieco poprawić jego wygląd i funkcjonalność. Stworzyliśmy całkowicie nowy kadłub, by jeszcze lepiej spisywał się na wodzie, był bardziej bezpieczny i bardziej ekskluzywny.

1-2 kwartał 2019

Marzec 2019

Kolejna nagroda

Podczas targów Garden Expo spotkało nas kolejne zaskoczenie. Kapituła Złotego Liścia wybrała naszą firmę w kategorii najbardziej designerski produkt ogrodowy. 

Marzec 2019

Wakacje 2019

Nie ma czasu na odpoczynek.

Wodujemy kilka pierwszych SUNSAILER-ów 2.0 na Solinie. Budujemy 2 pomosty pływające. Rozpoczynamy nowy projekt – SUNSAILER ECO HOME. Ma to być zaczątek pływającego hotelu. 

Wakacje 2019

Ciągle nowe pomysły ...

Jak zapewne zauważyliście – nie potrafimy spocząć na laurach. Ciągle rozwijamy portfolio produktów.
Tylko w 2019 roku stworzyliśmy ponad 20 różnych produktów z dziedziny małej architektury, mebli ogrodowych, ogrodzeń itp.

Nasze 3 kluczowe kierunki rozwoju to:

Mała architektura

Ławki, lampy, kosze na śmieci, ogrodzenia, bramy itp.

Łodzie solarne

SUNSAILER MINI oraz
SUNSAILER ECO HOME

Odnawialne śródła energii

Budowa instalacji fotowoltaicznych dla odbiorców indywidualnych i firm.

Poznaj nasz zespół

Waldemar Kidacki

Właściciel
THE BOSS

Artur Stysiał

CNC Operator

Monika Stysiał

Marketing Manager

Bartek Amel

Spawacz

Witek Słupek

MIERNICZY

Maksiu

Lemonade Expert