Myśląc o elementach małej architektury, mało kto wyobraża sobie innowacyjne, samowystarczalne ławki lub ażurowe stojaki na rowery. A jednak – w warsztacie Hammerland powstają właśnie takie realizacje. Co więcej, rośnie liczba osób, które w swoich prywatnych ogrodach oraz na terenach prowadzonych przez siebie działalności, stawiają meble naszej produkcji. Czym wyróżniają się te projekty i czy rzeczywiście są warte tego, żeby w nie inwestować?

Lampa nie tylko do ogrodu. Podświetlenie nowej generacji

Mała architektura to nie tylko duże meble, ale również elementy dekoracyjne. Dobrze, gdy nawet tak proste akcesoria jak lampa ogrodowa, są zaopatrzone w dodatkowe funkcje. Coraz większą popularność zyskują ozdoby z wielobarwnym podświetleniem ledowym, którym można w wygodny sposób sterować. Tego typu lampy zapewniają dużo światła, a przy tym mają nietuzinkowy design. Przestrzeń od razu zyskuje na wyglądzie, a wszyscy przebywający z okolicy mogą cieszyć się klimatycznym światłem.

Takiej ławki nie spotkasz na każdym rogu. System ANTY WANDAL

Zainspirowani niecodziennym wyglądem ptasich gniazd, postanowiliśmy stworzyć meble miejskie o niecodziennym designie. Tak powstała ażurowa ławka, która robi wrażenie ręcznie plecionej, choć tak naprawdę jest projektem ciętym laserowo. Poza niesamowitą szatą graficzną, mała architektura niesie ze sobą szereg funkcji, z których korzystać może każdy przechodzień.

Wyobraźmy sobie gościa pensjonatu lub hotelu, spacerującego po obejściu. Pogoda zachęca do przebywania na dworze, ale na urlopie nie można się przemęczać. Dlatego najlepszym, co można zrobić w takiej sytuacji, jest przycupnięcie na ławce. Chwila, przecież nie jest to zwyczajny mebel – z jednej strony znajduje się ładowarka do telefonu, z drugiej głośnik. Do tego ławka pięknie się świeci, a szerokopasmowy internet zachęca, by się z nim połączyć. Pod ażurową obudową zamontowano czujniki: temperatury, ciśnienia atmosferycznego, wilgotności, jakości powietrza… Full wypas! Lecz na tym nie koniec. Nowoczesna mała architektura to projekty w pełni odporne na działania niepożądane, do których zaliczamy wandalizm. Wbudowane kamery z rejestratorem dźwięku na bieżąco monitorują sytuację. W razie wstrząsów, płomieni lub innych niepokojących sygnałów, natychmiast informowane są odpowiednie służby. Taki system zniechęca chuliganów do niszczenia mienia. Właściciel ławki pozostaje spokojny, a jej użytkownicy do woli mogą korzystać z udogodnień, jakie daje samowystarczalny mebel naszej produkcji.